Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Izabela Malinowska z Zespołu Szkół nr 3 napisała najlepszą pracę. W konkursie udział wzięło 400 uczniów ze szkół z różnych polskich miast. Rywalizacja była spora. Iza pisała artykuł historyczny na temat „Konflikty zbrojne, oręż i formacje wojskowe”.
- Bardzo długo zbierałam materiały. Praca była obszerna, a do tego bogata w ilustracje – opowiada Iza. - Nie sądziłam, że wygram, patrząc na to, że w konkursie startowali również uczniowie z bardzo dobrych liceów z dużych miast.
Iza wzięła również udział w drugiej części turnieju, który sprawdzał wiedzę z XVII wieku. Zajęła dziesiąte miejsce.
Gimnazjaliści przygotowywali prezentacje multimedialne. Na gali wręczono nagrody najlepszym ze wszystkich powiatów, w których uczniowie zgłosili się do udziału w konkursie. Zwyciężyła Joanna Malinowska z Gimnazjum nr 3.
- Wybrałam temat dotyczący insurekcji kościuszkowskiej. Zastosowałam różne techniki, na przykład film, mapkę multimedialną czy panoramę racławicką pokazaną w 3D – opisuje uczennica.
Joanna jest laureatką konkursu drugi raz. W tamtym roku zwyciężyła nie tylko w powiecie pabianickich, ale zajęła również drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Festiwal Historyczny zorganizowano drugi raz. Organizatorem jest Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Region Łódzki, a fundatorami nagródKosma Złotowski,poseł do Parlamentu Europejskiego i Grzegorz Schreiber, poseł na Sejm RP. Finał i gala wręczenia nagród odbywają się w różnych miastach Polski. Rok temu był to Łowicz, tym razem Toruń. Dla uczestników konkursu i ich opiekunów zorganizowano wycieczkę po Toruniu.
Obie uczennice zapowiedziały, że za rok również powalczą o cenne nagrody. Dla zwycięzców w turnieju wiedzy są wycieczki do Strasburga do Parlamentu Europejskiego.
Komentarze do artykułu: Nasze uczennice na Festiwalu Historycznym
Nasi internauci napisali 0 komentarzy