Do etapu powiatowego konkursu wpłynęły 22 prace od szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zanim jednak organizatorzy przystąpili do części oficjalnej, czyli wręczania nagród, artystyczny akcent wprowadziły „Krasnoludki” i „Frenetki” z Przedszkola Miejskiego nr 15. Recytowały wierszyk „Co to jest Polska”.
Podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym nagrodzono laureatów.
- Na nagrody złożyło się po równo: miasto, powiat i PTTK – mówi Sławomir Szczesio, członek komisji konkursowej.
Szkoły podstawowe
W kategorii prace indywidualne literackie pierwsze miejsce zajął Kamil Praszkowski (SP 9) za pracę „Być mistrzem jak Bogumiła Matusiak”. Pierwsze miejsce ex aequo zajęła Róża Paszkiewicz (SP 16) za pracę „Ocalić od zapomnienia. Niezwykłe losy moich przodków”. Drugiego i trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano.
W kolejnej kategorii, czyli prace multimedialne, indywidualne na pierwszym miejscu uplasowała się Maja Fijałkowska (SP w Woli Zaradzyńskiej) za pracę "Historia godna uwagi na Wołyniu – ze wspomnień Jana Dzwonnika". Drugie miejsce zajął Wiktor Cieślak (SP w Dłutowie).
W kolejnej kategorii - prace multimedialne zbiorowe - pierwsze miejsce zajęły Izabela i Aleksandra Świtoniak (SP 16) za pracę „Legenda łódzkiej rozgłośni Polskiego Radia”.
Szkoły gimnazjalne
W kategorii prace indywidualne multimedialne pierwszego miejsca nie przyznano, bo prace nie spełniały warunków regulaminu konkursu. Drugie miejsce zajął Szymon Kula (Gim. św. Wincentego a Paulo). Trzeciego miejsca nie przyznano z tego samego powodu, co pierwszego.
W kategorii prac zbiorowych na podium stanęły: Aleksandra Koźlenko i Weronika Książczyk (gim. a Paulo) za pracę „Kinematografia Pabianic”. Drugie miejsce zajęły Jagoda Wiśniewska i Adrianna Bartoszek (SP 9).
W oddziale PTTK Pabianice dopuszczono do udziału poza regulaminem konkursu uczestnictwo dzieci przedszkolnych. Wpłynęły 4 prace z Przedszkola Miejskiego nr 15. Nagrodzono: Mateusza Fraszkę, Krystiana Oseta, Konrada Miśkiewicza oraz Nikolę Mirowską.
Uczestnicy konkursu odnieśli również sukcesy w ogólnopolskich eliminacjach.
W kategorii prac pisemnych indywidualnych I miejsce zajął Kamil Praszkowski (SP 9) - „Być mistrzem jak Bogumiła Matusiak”, a II miejsce zajęła Róża Paszkiewicz (SP 16) za pracę „Ocalić od zapomnienia. Niezwykłe losy moich przodków”.
W kategorii prac multimedialnych zbiorowych I miejsce przyznano Izabeli Świtoniak i Aleksandrze Świtoniak (SP 16). W kategorii prac multimedialnych indywidualnych (gimnazja) I miejsce przyznano Aleksandrze Koźlenko i Weronice Książczyk (Gim. a Paulo) za pracę „Kinematografia Pabianic”.
Komentarze do artykułu: Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” po raz 25.
Nasi internauci napisali 0 komentarzy