Od 9 grudnia do nieruchomości, które zadeklarowały selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, będą rozwożone pojemniki w kolorze niebieskim. Należy wstawić pojemniki na teren nieruchomości i gromadzić w nich papier. Odbiór odpadów z tych pojemników odbywać się będzie od stycznia według harmonogramów odbioru.
Żółty – metale i tworzywa sztuczne
Wrzucamy: butelki po napojach (zgniecione butelki PET), opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe (kartony po mleku, sokach), reklamówki i inne folie (niezabrudzone), puszki po napojach i konserwach, folię aluminiową (niezabrudzoną), zabawki z tworzywa sztucznego, o ile nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców.
Nie wrzucamy: butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, farbach, lakierach, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i AGD, tworzyw piankowych, gum, sylikonów, ubrań, liści.
Zielony – szkło
Wrzucamy: czyste opakowania szklane (puste), butelki, słoiki, flakony.
Nie wrzucamy: ceramiki, doniczek, porcelany, kryształów, szkła żaroodpornego, żarówek i świetlówek, reflektorów, opakowań po lekach i rozpuszczalnikach, luster, szyb samochodowych i okiennych, termometrów, stłuczki szklanej
Brązowy – bio
Wrzucamy: odpadki warzywne i owocowe (obierki itp.), drobne gałązki drzew i krzewów, skoszoną trawę, liście, kwiaty, trociny i korzę drzew, resztki jedzenia (bez mięs).
Nie wrzucamy: kości i resztek mięsa, worków foliowych, odchodów zwierząt, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i MDF, ziemi i kamieni.
Niebieski – papier
Wrzucamy: opakowania z papieru, kartonu, tektury (zgniecione), tekturę falistą, gazety i czasopisma, katalogi, ulotki, papier, zadrukowane kartki, książki i zeszyty, torebki i worki papierowe, papier pakowy.
Nie wrzucamy: zabrudzonego lub zatłuszczonego papieru, papieru lakierowanego lub powleczonego folią, kartonów po mleku, napojach, pieluch jednorazowych, podpasek, zużytych ręczników papierowych, chusteczek higienicznych, papierowych worków po nawozach, cementach i materiałów budowlanych, tapet.
Komentarze do artykułu: Jak segregować śmieci
Nasi internauci napisali 4 komentarzy
komentarz dodano: 2019-12-11 17:46:43
komentarz dodano: 2019-12-10 09:38:00
Dawno Cię tu nie było.
Masz rację.
Ja akurat mieszkam w betonie i widzę co się dzieje. Ta segregacja, to wielki pic na wodę, aby było z kogo zdzierać !
To jest bandycki rozbój na prostej drodze w biały dzień.
W mojej płycie jest potrójny podział : są tacy, co nie segregują w ogóle, bo mają to w d.... Są, co nie segregują, bo maja pieniądze. Są, co segregują, bo się litują nad eco w ogóle, dla dobra ludzkości a Eco-Region ma wszystkich w d..., bo powinni im za tą segregację dopłacać.
Było tak, że był osobny pojemnik na plastik. Zlikwidowali, aby ciąć koszty własne, ale podwyżki za wywóz śmieci, co rok i coraz większe !
To jest sabotaż i dywersja względem mieszkańców miasta, ale i bat na naszą dypę, jeśli przestaną w ogóle wywozić. Póki co, jest pat. Szach : to miasto utonie w śmieciach, epidemia ...
Tyrasz jeszcze w Łodzi. Jak tam bryka ? Pewnie tylko paliwo ...
komentarz dodano: 2019-12-10 07:58:16
komentarz dodano: 2019-12-09 22:14:34