Ekspert gospodarczy Andrzej Moszura, wieloletni prezes pabianickiego Philipsa, od 4 lat przewodniczy kapitule, która przyznaje Certyfikaty Menedżerów województwa łódzkiego. Jego zastępcą jest też pabianiczanin, dr inż. Marek Sekieta, adiunkt Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.
W tej edycji wystartowało 31 osób, a zaledwie 22 menedżerów uzyskało certyfikaty. W tym gronie znalazł się Maciej Przybylski, prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który otrzymał certyfikat strategiczny. Certyfikat operacyjny odebrał Rafał Kunka, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Krzysztof Jura z Philipsa odebrał certyfikat podstawowy.
Proces certyfikacji prowadzi Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ oraz Zarząd Stowarzyszenia Klubu 500-Łódź.
- Certyfikacja ma za zadanie uznawanie i docenianie wiedzy oraz kompetencji osób kierujących przedsiębiorstwami, organizacjami w regionie łódzkim - wyjaśnia Andrzej Moszura. - Udział w tym procesie ma wskazywać menedżerom kolejne drogi rozwoju zawodowego.
W czterech edycjach przyznano już 109 certyfikatów. 45 na poziomie podstawowym, 39 operacyjnym i 25 strategicznym.
- Razem ze mną startowało kilkanaście osób, ale certyfikat dostały tylko trzy - mówi Kunka. - Rozwiązywaliśmy test i były rozmowy kwalifikacyjne. Nie było to łatwe, musiałem się przygotować. Ale byłem zaskoczony, że tak wiele osób odpadło.
W imieniu certyfikowanych o zabranie głosu został poproszony prezes Przybylski.
- Wiedziałem, że warto mieć taki certyfikat, ale miałem obawy, czy dam radę - mówił. - A dziś wiem, że było warto się sprawdzić i poddać ocenie. Będę namawiał innych, by spróbowali swych sił i wystartowali w kolejnej edycji.
Na gali został pokazany film prezentujący Klub 500, który zrzesza prezesów i szefów wielu firm. Film zrobił tak dobre wrażenie, że pochwalił go publicznie profesor dr Ryszard Grądzki, dziekan wydziału na Politechnice. Twórcą filmu jest pabianiczanin Witold Szulc.
- Kolejna edycja będzie ogłoszona w III kwartale tego roku - przypomina Moszura. - Dla mniej najciekawszym elementem certyfikacji jest samoocena. To bardzo dobre doświadczenie.
Certyfikacja jest bezpłatna i dobrowolna.
Komentarze do artykułu: Certyfikowani
Nasi internauci napisali 3 komentarzy
komentarz dodano: 2014-01-19 14:27:07
Kolejny certyfikat nadający się do powieszenia w miejskim szalecie a opłaty za odprowadzenie ścieków rosną jak rosły bez względów na doświadczenie "super-prezesa".
komentarz dodano: 2014-01-18 16:49:40
Bałamuctwa w wielkim stylu,
które już przeżyło tylu,
różni więksi, mniejsi, niscy;
wszystko bardzo wyjątkowe,
bardzo dziwne, bardzo nowe,
tylko że tak robią wszyscy.
Taka szopka,
bo to nie kosztuje nic
potańcować sobie raz:
jeden Sas, a drugi w las.
komentarz dodano: 2014-01-17 21:04:43